Home / blog / Şu anda olduğum kişi olmam için çok çalıştı. “” Ama sıkı çalışma henüz bitmedi.

Şu anda olduğum kişi olmam için çok çalıştı. “” Ama sıkı çalışma henüz bitmedi.

Şu anda olduğum kişi olmam için çok çalıştı. “” Ama sıkı çalışma henüz bitmedi.

O son çekimleri ihtiyacım olduğunda yapmam için bana güven verdi, “dedi.

“İşte bu harika bir takım arkadaşı. Kendinizden veya takım arkadaşınızdan vazgeçmemek. John’un bu hafta en iyilerimi ortaya çıkardığı için gerçekten şanslıyım.”

Ona harika olması için ikinci bir şans verdi. Onu ele geçirdi. 

Yine altınlar.

Nick Murray, CBC Sports tarafından

Niklas Edin, Güney Kore’nin Pyeongchang kentinde düzenlenen Kış Olimpiyatları’nda üç kez savunma yapan Olimpiyat şampiyonunu 5-2 yenmek için İsveç’in maçta üç sayı çalıp Kanada’ya karşı mükemmele yakın bir oyun oynadı.

Açılış töreninde İsveç bayrağını taşıyan Edin, altın madalya karşılaşmasının bir önizlemesi olabilecek maçta yüzde 99 kıvrıldı. Bu galibiyetle birlikte İsveç (5-0), round-robin oyununda kalan tek yenilmez takım oldu.

Her etkinliğin ücretsiz akışını izlemek için iOS için CBC Olimpiyatları uygulamasını indirin Her etkinliğin ücretsiz akışlarını izlemek için Android için CBC Olimpiyatları uygulamasını indirin

Edin, CBC’den Coleen Jones ile “Biri bana ‘100 bile değil mi?’ Dediğini söyledi.

“Hayır, ama bu gerçekten iyi bir oyun gibi hissettirdi. Odağımızı yukarıda tuttuk ve gerçekten hassas çekimler yapmamız gerekiyor. Bir şans elde edebilmek için etkinliğin geri kalanında bunu yapmamız gerekecek burada kazanmak. “

Kanadalı Kevin Koe’nin şansı vardı, ancak maç boyunca İsveç’in hırsızlık yapmasını engellemek için zorlu şutlarla karşı karşıya kaldı.

Kanada (4-1) ikinci sırada 2-0 öne geçti ve Koe, takım arkadaşları Marc Kennedy, Brent Laing ve Ben Hebert’in sağlam bir süpürme çabası sayesinde Kanadalı atış taşına sıkı sıkıya sarıldı. .

Üçüncüsü, İsveç’in iki oturduğu sırada, Koe bir çifte paket attı ve İsveçli Niklas Edin’i çekicin boş kalması için atlattı.

Dördüncü turda bir başka boşluktan sonra, Koe beşinci uçtaki son taşında bir geri dönüşü ikiye katladı, ancak alt evdeki İsveç taşını kaçırdı ve İsveç’in iki kişilik beraberlik ve maçı eşitlik yapmasına izin verdi.

Dönüm noktası

İsveç daha sonra altıncı sırada durumu değiştirecekti. Son rock’ında ve kalabalık bir evde Edin, mükemmel bir donma çaldı ve İsveç’in vurduğu taşa iki kişi olarak yatmak için düğmeye hafifçe vurarak.

Koe, son taşı ile kanamayı durdurmaya ve İsveç’in kaçınılmaz çalmasını single ile sınırlamaya çalıştı, ancak düğmedeki İsveç taşını deviremedi ve İsveçlilerin bir çift çalmasına ve 4-2 öne geçmesine izin verdi.

Yedinci turda bir boşluktan sonra İsveç, Kanadalıları yine iplere dayadı ve Edin, bu sefer bir Kanada taşına karşı atılmış kayaya oturmak için başka bir donma oynadı. Koe, zorlu bir üçlü ile kaldı, ancak bunu İsveç’in 5-2 öne geçmek için başka birini çalmasına izin veremedi.

Dokuzuncu turda, Kanada biraz hayat gösterdi ve evde kabaca beş fit aralıklı iki kaya vardı. Ancak Edin, mükemmel bir çifte paket yemekle geldi. Koe daha sonra çekicin 10’uncu kaleye üç sayı geride kalması için sonunu boşa çıkarmayı seçti ve İsveç, galibiyeti mühürlemek için savunmaya geri döndü.

[VIDEO src = “54060”]

Koe altıncı son için “Sadece bir kötü son. Bundan kurtulmak için gerçekten kolay bir şansımız olmadı, bu talihsiz bir durum” dedi.

“Son seferinde bizi biraz kızdırmak için iyi bir atış yaptı. Atışımdan nefret etmedik. Sadece biraz kandırıldık. Büyük dönüm noktası buydu.”

‘Bizi yenmek için iyi oynamaları gerekecek’

Kaybına rağmen Koe, takımının nasıl kıvrandığından memnun olduğunu söyledi – Kanada atlaması şu ana kadar turnuvada yüzde 84 atıyor.

“Kesinlikle panik yok. Orada kendimizi iyi hissediyoruz. Buz harika, üzerinde iyi bir okuma yaptık” dedi.

“Birkaç özlemi bir araya getirdik ve aynı sonunda bunu yaptığınızda ortaya çıkacak potansiyel budur.”

Edin için, galibiyet İsveçlilere büyük bir güven artışı sağladı.

Edin, “Şimdi kesinlikle karışımın içinde olduğumuzu gösteriyoruz. Bizi yenmek için iyi oynamaları gerekecek,” dedi.

“Özellikle round robin’i kazanabilirsek, bu playoff’lardaki çekiçtir. Bence burada hedefe ulaşmak için gerçekten önemli bir adım olabilir.”

Bu, Edin’in Ocak ayında Meridian Canadian Open’da yarı finalde Koe’yu 6-5 yenerek üst üste ikinci kez yenmesidir.

Bu aynı zamanda Kanada’nın olimpiyat raundunda İsveç’e ya da bu konuda Niklas Edin’e ilk kaybetmesi değil. Sochi’deki 2014 Oyunlarında, Brad Jacobs’un pisti Edin’i telaşına aldı ve İsveçli atlama galibiyet için 10. sırada bir single attı.

Pete Evans, CBC Sports

Kanadalı kısa pist sürat patencileri Cumartesi günü Pyeongchang Oyunlarında bir çift madalya kazandı, Samuel Girard 1.000 metrede altın, Kim Boutin 1.500 metrede bronz madalya kazandı.

Her etkinliğin ücretsiz akışını izlemek için iOS için CBC Olimpiyatları uygulamasını indirin Her etkinliğin ücretsiz akışlarını izlemek için Android için CBC Olimpiyatları uygulamasını indirin

Beş kişiyle başlasa da, erkekler 1.000, iki Güney Koreli yarışçı ve bir Macar’ın son turdan hemen önce çarpışmasının ardından iki kişilik bir yarış oldu. Girard ve Amerikalı sürat patencisi John-Henry Krueger, bu gerçekleştiğinde birinci ve ikinci sıradaydı ve silinmeler ikisinin zafer için birbirlerini kovalamasına izin verdi.

🇨🇦 Sam Girard erkekler 1000 metre kısa pistte altın kazandıhttps: //t.co/7Kkz3zjwmE pic.twitter.com/Ge8YEjUgBC

– @ CBCOlympics

Girard, bu mesafeden altın kazanan ilk Kanadalı patenci oldu, çünkü bu, Güney Kore’nin hâkim olduğu ve etkinlikte sekiz altın madalyadan beşini kazanan bir olay.

İlk Oyunlarındaki ilk Olimpiyat madalyası, ancak Kanada’nın günün ikinci kısa koşu madalyası.

Günün erken saatlerinde, Sherbrooke, Que .’den Kim Boutin 1.500’de bronz madalya kazandı. Daha önce 500’de bronz madalya kazanan Oyunların ikinci bronz madalyası.

[VİDEO src = “54191”]

Cumartesi günkü performansı, onu aynı Olimpiyatlarda bireysel kısa pist yarışmalarında iki madalya kazanan ilk Kanadalı kadın yapıyor.

Ve Güney Koreli taraftarlar, diskalifiye olan Choi Minjeong’u engellediğini düşündükleri için önceki yarışı tartışmalı olduğu için ikinci bronz madalyası onun için özellikle tatlı olmalıydı.

Güney Koreli taraftarlar, Boutin’in sosyal medyasını 500 metrelik yarışta hile yapmakla ilgili tehdit ve suçlamalarla doldurdu ve bu hafta başlarında bu mesafe için madalyasını aldığında açıkça duygusaldı.

[VİDEO src = “54271”]

Yarıştan sonra CBC’ye “Isındıktan hemen sonra ağladım, korktuğum için çok ağladım” dedi. “Oldukça zordu. Hassas bir insanım.”

Ancak Boutin, Cumartesi günkü yarıştan önce kalabalıktan sıcak bir karşılama aldı. Ve Choi Minjeong Cumartesi yarışında altın madalya kazanarak kendi kurtuluşunu elde etti.

Kanada için geçen meşale

Girard ve Boutin, tecrübeli patenciler Charles Hamelin ve Marianne St-Gelais ile çok yakınlar ve bu Oyunlar, Kanada kısa pist sürat pateninde bir nöbet değişimini temsil ediyor.

Ve 22 yaşındaki Boutin ve 21 yaşındaki Girard’ın madalya nakli, Kanada Takımı için kısa yolda – çocukların iyi olduğunu gösteriyor.

Üç kez altın madalya kazanan Hamelin ve üç kez gümüş madalya kazanan St-Gelais, kendilerine ait daha fazla donanım bulmaya çalışırken, her biri kısa pist takımındaki genç sporcuları sıcak bir şekilde desteklediler.

St-Gelais, yarışının ardından Boutin’i parkurun kenarında kucaklayarak ilk tebrik edenler arasındaydı. Girard, kendisini tebrik etmek için kaskına şakacı bir şaplak atan Hamelin’le buluşmak için yarıştan sonra pistin etrafındaki dolguya atladı.

[VIDEO src = “54253”]

Girard, arkadaşı ve takım arkadaşı Hamelin’in yarışının ardından, “Madalyamı onunla paylaşacağım.” Dedi. “Şu anda olduğum kişi olmam için çok çalıştı.”

Ancak zor iş henüz bitmedi. Hepsi – kadınlar tarafında St-Gelais ve Boutin ve erkeklerde Hamelin ve Girard – önümüzdeki hafta bayrak yarışlarında birlikte daha fazla madalya şansı bulacaklar.

[VİDEO src = “54343”]

Uluslararası bir veri analizi şirketi, Kanada’nın Güney Kore’nin Pyeongchang kentinde düzenlenen Kış Olimpiyatları’nda erkek hokey altını da dahil olmak kamera ruleti üzere 33 madalya kazanacağını tahmin ediyor.

Gracenote Çarşamba günü yayınlanan sanal bir madalya tablosunda, Kanada ekibinin toplam madalya sıralamasında Almanya (40) ve Norveç’in (37) arkasında ve Amerika Birleşik Devletleri’nin (29) önünde üçüncü sırada yer alacağını öngörüyor.

Gracenote, eğlence hizmetlerine ve şirketlere müzik, video ve spor meta verilerini sağlar.

Şirket Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Pyeongchang için istatistiksel modelini önceki Dünya Kupası, dünya şampiyonaları ve Olimpiyat Oyunlarından alınan bireysel ve takım sonuçlarına dayandırdığını söyledi.

2018 Kış Olimpiyatları 9 Şubat’ta açılıyor ve 25 Şubat’ta sona eriyor.

Öngörülen sayı Vancouver taşımacılığını aşacak

Kanada takımı için öngörülen 33 madalya (yedi altın, 12 gümüş ve 14 bronz), ev sahibi takımın Vancouver ve Whistler, BC’deki 2010 Kış Oyunlarında hak iddia ettiği 26 madalyayı geride bırakacaktı, ancak kırılma 14 oldu. altın, yedi gümüş ve beş bronz.

Kızak bayrak takımı resmi olarak dördüncüden bronzluğa yükseltildiğinde Kanada’nın 2014 madalyası da 26 (10, 10 ve 6) olacak.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi tarafından doping ihlalleri nedeniyle çok sayıda madalya elinden alınan ev sahibi Rusya, 2014 genel madalya tablosunda birinciden dördüncü sıraya düştü.

Gracenote, Kanada’nın en iyi NHL oyuncuları olmadan erkek hokey altını kazanacağını düşünüyor, ancak kadın hokey takımı için gümüşü tahmin ediyor.

COC üst sıralarda yer almak için mücadele etmeyi bekliyor

Açılış törenlerine bir aydan kısa bir süre kala, Kanada Olimpiyat Komitesi, Kanada takımının Pyeongchang için madalya hedefinin ne olduğunu henüz açıklamadı.

Toplam madalya sayısında genel olarak birinci bitirmek, hem 2010 hem de 2014’te hedefti. Kanada 2010’da üçüncü oldu ve 2014’te 26 madalya ile Norveç ile ikinci olacak.

COC CEO’su Chris Overholt, Pyeongchang’da “kesinlikle 1 numaralı pozisyon için mücadele etmeyi umuyoruz” dedi.

Gracenote, Kanada’nın Pyeongchang’daki madalya beklentileri konusunda giderek yükselişe geçti ve bir yıl önce 29’u tahmin ediyor ve Kasım ayında bunu 31’e yükseltti.

Joker kart

Ancak, doping ihlalleri nedeniyle Pyeongchang’dan men edilen 42 sporcunun davalarını Spor Tahkim Mahkemesi’ne götürmesi nedeniyle Rusya, tahmin oyununda joker kart.